Все про біотуалет: що таке біотуалет і як він працює?
Біотуалет - це пристрій, який дозволяє забезпечити санітарно-гігієнічні умови на територіях та об'єктах, які не мають доступу до централізованої каналізаційної системи. Він незамінний у тих випадках, коли немає можливості чи бажання побудувати повноцінний санвузол. Сучасні магазини пропонують масу обладнання як стаціонарного, так і переносного, яке можна використовувати в будинках, монтувати на вулиці. Обладнання передбачає кілька способів утилізації відходів, має різноманітність форм, розмірів та кольорів.
Зміст статті
- Що таке біотуалет?
- Як працює біотуалет?
- Біотуалет на дачу який краще?
- Обслуговування туалетної кабіни.
- Рідина для біотуалету яка краща?
Перші біотуалети з'явилися понад 40 років тому. Сьогодні вони важлива частина будь-якої дачі, міського парку та місць відпочинку, культурно-масових заходів, будівельних ділянок. У статті ми розглянемо все про біотуалети та відповімо на питання про те, що це таке, який біотуалет краще, різновиди біотуалетів, що заливати у біотуалет, топ біотуалетів, як вони працюють та інші нюанси пристрою цього обладнання.
Що таке біотуалет?
Це переносні або стаціонарні конструкції, найчастіше виготовлені з пластику, що мають накопичувальний бак, корпус та сидіння, які дозволяють справити природні потреби та утилізувати відходи. Виготовляється безліч видів біотуалету, які розрізняють за низкою критеріїв. Основні критерії для розрізнення обладнання:
- пристрій біотуалету;
- мобільність;
- матеріал з якого виробляють;
- система змиву;
- спосіб переробки відходів
За типом пристрою біотуалети можуть бути водяними та безводними. Водяні пристрої обладнані двома баками, один з яких наповнюється водою, другий для прийому відходів. Він також має кришку, сидіння і насос. За принципом роботи схожі зі звичайною сантехнікою. Безводні діляться на торф'яні, одноразові та сухі. По-перше, після кожного застосування, відходи пересипають торфом, другий вид утилізується при заповненні, третій використовує пакети, що розкладаються.
За другим критерієм, туалети можуть бути стаціонарними чи портативними.
- Портативні біотуалети мають компактність і невелику вагу, їх використовують для літніх людей, для хворих, що погано пересуваються, для лежачих хворих. Цей вид встановлюється в будинку, його можна легко перенести. Стаціонарні кабіни встановлюють на дачах, у громадських місцях скупчення людей. На запитання вуличний біотуалет, як працює, можна відповісти також, як і портативний, різниця лише в розмірах.
- Вулична кабіна з 4 пластикових стін, дверей та даху, має піддон, бак, додаткову комплектацію у вигляді гачків для сумок, тримачів для паперу. До нього можна встановити умивальник, диспенсер для мила та інші супутні товари.
Матеріалами, з яких виробляють біотуалети, можуть бути полістирол, поліетилен. Виготовляють обладнання із пластику, поліпропілену, акрилу. Системи змиву в туалетах можуть бути електричними, поршневими, помповими, сифонними, механічними. Електричний змив здійснюється внаслідок насоса, який контролюється електронною програмою. Живиться він від батарейок. Поршневий насос приводиться в дію шляхом тиску на нижню частину поршня, який зафіксований попередньо в максимально верхньому положенні. Для роботи вимагає ручного впливу та чималих зусиль.
Ознайомтеся з представленими біотуалетами в нашому каталозі:
Помповий насос схожий за принципом роботи з попереднім, але не вимагає стільки зусиль, оскільки помпа сама виконує закачування води. Мінусом помпової системи зливу є відсутність контролю кількості води, що закачується. Сифонна система змиву виготовлена у вигляді гофри, при натисканні на верхню частину якої починається закачування води. Для зливу буде достатньо кількох натискань. Механічна система працює шляхом помпи, яка виготовлена у вигляді гармошки. На її верхню частину натискають і під тиском вода надходить у бак.
Способи переробки відходів у біотуалетах можуть бути:
- бактеріологічні;
- хімічні;
- торф'яні.
Перший вид заснований на використанні біологічної речовини, яка допомагає утилізувати відходи, перетворюючи їх на добрива. Переробка за допомогою торфу найбільш екологічна. Рідина в них випаровується, а пересипані торфом тверді відходи перетворюються на добриво. Очищення біотуалетів цього типу потрібне не надто часто. Хімічні біотуалети розчиняють відходи за допомогою спеціальних рідин. Вони ароматизовані та прибирають запахи.
Як працює біотуалет?
Біотуалет для дачі принцип роботи пристрою однаковий для портативних та вуличних кабін. Всі вони мають частину для зберігання та утилізації відходів, а також зовнішню конструкцію, для зручності та змиву. Відходи потрапляють у бак для накопичення та переробляються в ньому за допомогою тих речовин, що знаходяться в баку. Спираючись на вид переробки відходів, вони можуть розщеплюватися на рідкі та тверді, рідкі зливатися, а тверді висушуватись і перетиратись у порошок. За цим принципом працюють електричні туалети. Відходи можуть пересипатися після кожного використання біологічно активними речовинами та перетворені на компост, або інший вид добрива, очищатися з накопичувального бака, в міру його заповнення. Так працюють торф'яні вбиральні. Вміст баків також може розчинятися в налитих в нього речовинах, і, потім, виливатися або викачуватися асенізаторськими службами. Так працюють хімічні туалети.
Біотуалет на дачу який краще?
- пластикових стін і дверей, які мають ребра жорсткості, внаслідок чого конструкція міцна. Двері оснащені засувкою, індикаторами вільно/зайнято, антивандальною системою петель, що запобігає їх провисанню та деформації;
- двосхилий пластиковий дах, який пропускає світло і допомагає збільшити простір усередині;
- накопичувального бака на 250 літрів, який герметичний та обладнаний сидінням з кришкою;
- піддон з пластику або дерева з просоченням, що дозволяє відштовхувати вологу та запобігати гниття;
- додаткову комплектацію у вигляді гачків для сумок, тримачів для паперу, умивальників та раковин.
Вуличні туалетні кабіни обладнані витяжними вентиляційними трубами. Піддон може виготовлятися в кількох варіаціях, наприклад, з баком або під вигрібну яму. Також може виготовлятися піддон із чашею Генуя, який підключається до водопостачання та вимагає організації зливу в каналізацію. Існують моделі внутрішній пристрій яких, ширина туалетної кабіни та інші моменти організовані під використання її людьми в інвалідних кріслах.
Обслуговування туалетної кабіни
Портативні та вуличні кабіни обслуговуються по-різному. Перші вимагають зовнішнього та внутрішнього очищення вручну. Внаслідок невеликого обсягу накопичувальних резервуарів,
Обслуговування вуличних туалетів здійснюється за допомогою асенізаторських служб. Найчастіше в кабінах вуличних для утилізації відходів використовуються хімічні рідини, які допомагають розчинити нечистоти та ізолювати неприємний запах. Обслуговування туалетної кабіни у зовнішньо й частини, може вироблятися за допомогою води та миючих засобів. Біотуалет всередині та зовні можна помити з будь-яким чистить, він легко відмивається.
Рідина для біотуалету яка краща?
Магазин біотуалетів пропонує на вибір не тільки кабіни та портативні установки, а й різноманітні засоби для переробки відходів. У хімічних біотуалетах утилізація відбувається за допомогою порошків чи рідин. Рідину для біотуалету найчастіше використовуються, оскільки ними простіше користуватися, вони ароматизовані, менше витрачаються. Вони не токсичні, не вступають у реакцію із пластиком і не руйнують його. Рідини не містять формальдегідів, не завдають шкоди довкіллю. Виробляються в різних кольорах та з різними запахами, що дозволяє підібрати під своїми перевагами. Підходять для використання всіх видів біотуалетів. Для водних речовина заливається не тільки в нижній, а й у верхній бак, що допомагає ефективніше усувати запахи.