Все, що потрібно знати про сміттєскидач
Будівельні та ремонтні роботи завжди супроводжуються великою кількістю будівельного сміття. І якщо з утилізацією такого сміття на землі не виникає проблем, то як бути під час роботи на великій висоті? Саме для таких цілей і був придуманий будівельний сміттєспуск. Що являє собою дана конструкція та як нею користуватися, ми розглянемо далі.
Навіщо потрібен сміттєскидач?
Сміттєспуск або рукав для скидання сміття дуже популярний, особливо при ремонтно-будівельних роботах на висоті.
Він дозволяє швидко, а головне, безпечно утилізувати будівельні відходи з робочого майданчика. З його допомогою ви можете:
- скидати сміття з висоти прямо в контейнер або кузов автомобіля, який транспортує сміття далі;
- правильно організувати та прискорити робочий процес - з використанням сміттєскиду на прибирання відходів витрачатимуться лічені хвилини;
- знизити дискомфорт для оточуючих під час ремонтних робіт у густонаселених районах міста. Використання сміттєспуску мінімізує
- шум і пил при збиранні сміття;
- забезпечити працівникам безпечні та комфортні умови роботи.
З призначенням будівельного сміттєскиду визначилися, розгляньмо, що являє собою його конструкція.
Сміттєспуск – це секційне обладнання, яке збирається за принципом конструктора, кожна нова деталь кріпиться до попередньої.
Комплектація сміттєскиду складається з таких елементів:
- прямий рукав – їх кількість залежатиме від висоти будівлі. Вважається базовим елементом, з яких і вибудовується конструкція сміттєспуску. Рукави з'єднують між собою за допомогою ланцюгів та карабінів;
- приймальний рукав - його монтують найпершим, оскільки призначення приймального рукава - завантаження сміття;
гасники швидкості - належать до додаткового елементу, які служать зниження швидкості переміщення сміття по рукаву.Використання гасників захищає рукави від пошкоджень та передчасного зносу. Найчастіше гасителі встановлюють кожні 10-15 секцій; - рами кронштейни - необхідний елемент для кріплення сміттєспуску до стіни, балкона або віконної рами.
З яких матеріалів виготовляють сміттєскидачі
Основні матеріали, які використовуються при виготовленні сміттєскиди - це метал та пластик.
Металеві рукави для скидання сміття зустрічаються рідше, ніж пластикові. Це пояснюється тим, що використання металу як основного матеріалу ускладнює вагу конструкції, що небажано при роботі на великій висоті. Плюс до всього вартість такого обладнання буде в рази більша, ніж пластикова, через собівартість металу.
Пластикові сміттєспуски виготовляють з ударостійкого поліетилену, стійкого до морозів, сонця та механічного пошкодження. Використання методу ротаційного формування дозволяє добитися легень за вагою, проте міцних елементів, які поступатимуться металевим.
Переваги використання сміттєспусків
Рукав для скидання сміття виробництва Техпром підійде для роботи з малоповерховими, так і висотними будівлями. У розібраному вигляді сміттєспуски займають дуже мало місця, що спрощує їх зберігання та транспортування.
Крім іншого слід виділити такі переваги використання пластикового сміттєспуску:
- Зменшення часу на очищення будівельного майданчика від сміття.
- Зменшення кількості пилу, що виділяється, і засміченості.
- Можливість нарощування рукава чи зменшення кількості елементів до будь-якої необхідної довжини.
- Знижує рівень шуму на будівельному майданчику та на території навколо нього.
- Простота у догляді та експлуатації. Сміттєспуск легко миється та очищається від залишків сміття та пилу.
- Взаємозамінність елементів. При поломці одного комплектуючого його можна легко замінити, не втративши при цьому в міцності конструкції.
- Пластик не входить у реакцію з агресивними хімічними речовинами, не гниє і вимагає додаткового захисного покриття.
- Сміттєскидачі легко збираються на місці проведення робіт і демонтуються після їх завершення.
- Довго зберігають естетичний зовнішній вигляд, фарба не вигоряє та не облуплюється на сонці.
- Підтримка комфортної та безпечної обстановки на будівельному майданчику.
Як відбувається установка сміттєспуску
Залежно від необхідної довжини сміттєскиду установка може здійснюватися кількома способами:
- складання секцій, поступове їх вивішування та вирівнювання за допомогою кронштейнів;
- збирання повної конструкції на землі та подальше її піднесення з використанням вантажопідіймальної техніки, як крани, лебідки або блоки з ручною тягою.
Установка сміттєскиду за допомогою лебідки потребує мінімум двох працівників. Лебідку закріплюють над кронштейном, до якого кріпиться рукав. Один із працівників знаходиться нагорі та піднімає рукав лебідкою, другий у цей час знаходиться на землі та з'єднує між собою елементи. Демонтаж здійснюється у зворотному порядку.
Монтаж будівельного сміттєспуску не вимагає багато часу та зусиль, якщо дотримуватися певних правил:
- Перше і дуже важливе правило: при нарощуванні висоти, нижній зріз верхнього рукава повинен розташовуватися нижче за верхній зріз нижнього рукава не менше ніж на 10 см. А у випадку з приймальним рукавом і гасником, цей показник становить не менше ніж на 15 см.
- Як ми вже з'ясували, приймальний рукав відповідає за прийом сміття і монтується в тому місці, де буде скидатися відходи. Щоб уберегти приймальний рукав від пошкоджень через розгойдування та биття, нижня частина рукава фіксується за допомогою троса та затиску.
- Вся довжина рукава повинна розташовуватися строго вертикально та паралельно до будівлі. Кріплення до стіни здійснюється за допомогою рам кронштейнів.
- Щоб запобігти розгойдування колони, кріплення до стіни будівлі відбувається кожні 5 метрів.
Чому на будівельних майданчиках необхідно використовувати сміттєскидач?
Попри всілякі інновації у світі будівельних матеріалів, проблема скупчення сміття у процесі будівельних робіт нікуди не поділася. Стара цегла, шматки цементу, штукатурки, картон та інші відходи накопичуються на робочому майданчику, ускладнюють пересування і тим самим стають небезпечним об'єктом для працівників.
Прибирання таких будівельного сміття старовинним методом за допомогою совка та лопати давно відійшли у минуле. По-перше, це займає дуже багато часу та сил. По-друге, це постійний пил, бруд і шум, які також не сприяють комфортній обстановці на робочому місці, а лише погіршують її.
Всі ці нюанси можна запобігти та мінімізувати, використовуючи на будівельному майданчику рукав для скидання сміття.