Розбираємося, який термос зможе довго утримувати їжу гарячою?
Який термос зможе довго зберігати їжу гарячою?
Скромний перекус у вигляді бутербродів можна замінити повноцінним обідом, якщо покласти продукти в термос. Цим простим побутовим предметом користуються школярі й студенти, працівники та ті, хто проходить військову службу. Він може бути компактним і поміщатися в невелику сумку або забезпечити гарячою їжею групу голодних людей. У розмаїтті асортименту допоможе розібратися найцікавіший блог будівельного порталу в Україні. Розповімо, який хороший термос обрати. Для цього розглянемо відмінності різних моделей та їхні переваги.
Зміст статті
Що таке харчовий термос
Термоконтейнери або харчові термоси — це герметичні ємності, стінки яких здатні зберігати температуру готових страв. Ця можливість досягається завдяки конструктивним особливостям виробу та спеціальним матеріалам виготовлення. Контейнери наповнюють не лише гарячими, а й холодними продуктами — від салатів до морозива. Також ємність використовують для запарювання круп і навіть приготування йогуртів.
Термоконтейнер для їжі складається з зовнішнього корпусу та внутрішньої колби. Між ними утворюється простір, який заповнюється вакуумом або повітрям. Саме це перешкоджає зміні температури всередині колби.
На відміну від термочашок і термопляшок, у термоконтейнерів широке горлечко. Посуд легко наповнюється, очищується та миється. Така особливість термобоксу дозволяє їсти прямо з колби. Горлечко щільно закривається товстостінною кришкою, яка сприяє збереженню температури. Деякі моделі оснащені пробкою з різьбленням і додатковою кришкою, яка надягається зверху. Вона може служити як тарілка. Часто під нею є місце для зберігання столових приладів.
Як вибрати термос: критерії вибору
Вибір відповідного термоса доцільно почати з питання: скільки термос зберігає тепло. Виробники вказують різні межі — від 5 годин до 2 діб. Проте більшість термобоксів підтримують тепло в середньому до 10 годин.
Серед моделей термобоксів розрізняють повітряні та вакуумні варіанти. Вакуумний термос вважається найбільш ефективним порівняно з моделями з повітряним прошарком.
Інші критерії вибору:
- Розмір. Порційний термопот оснащений колбою об’ємом від 350 мл до 1 літра. Середній термоконтейнер — від 1,5 до 3,5 літра. Великий армійський термос на 6 літрів здатен нагодувати групу з 15 осіб і більше.
- Кількість страв. Більшість моделей теплоутримуючого посуду розраховані на один тип продуктів. Але є моделі з секціями на 2–3 і більше страв. Найпопулярніший варіант — широкий корпус із вставними контейнерами з кришками.
- Наявність додаткових елементів. На функціонування термоса не впливають ручка, кришка з кнопкою, тарілка або ложка, але вони значно підвищують комфорт використання.
Серед критеріїв, які забезпечують гарну роботу виробу, найважливішим є матеріал виготовлення. Цей пункт розглянемо окремо.
Для замовлення термоса ознайомтесь з асортиментом:
Який термос краще тримає тепло
Найкращим за міцністю та зносостійкістю вважається термобокс із неіржавної сталі. Метал добре витримує як гарячі, так і холодні продукти, не виділяє шкідливих компонентів, які могли б змінити смак або запах їжі. Сталь не окислюється й не вступає в реакції з продуктами. Матеріал гігієнічний, легко миється та підходить для миття в посудомийці. Якщо і колба, і корпус виготовлені з нержавійки, термос зберігає тепло не менше 12 годин.
Недолік сталевих термосів — їхня вага. Саме тому виробники часто комбінують матеріали, використовуючи нержавійку лише для внутрішньої колби та кришки.
Ізотермічний пластиковий термос приємний на дотик, легкий і має яскравий корпус. Але він гірше зберігає тепло порівняно зі сталевим варіантом. Пластик також менш міцний, зате є хорошим бюджетним вибором для транспортування обіду на роботу або навчання.
Питання про те, як зберегти їжу гарячою, вирішується купівлею будь-якого термоконтейнера. Який саме варіант обрати — залежить від ваших потреб і очікувань.



