Чи можна розрізати сітку для затінення?
Чи можна різати сітку для затінення?
Сітка для затінення сонячних променів — це матеріал з поліетиленових ниток, настільки міцних, що їх неможливо розірвати без допоміжних інструментів. Вона не гниє у воді, не руйнується під впливом ультрафіолету, не боїться морозу та хімікатів. Термін її експлуатації в середньому становить 5 років. При дбайливому використанні сітка-тіньовка прослужить до 10 років. Корисний, довговічний і багатофункціональний виріб затребуваний у багатьох сферах діяльності та життя людини. Саме тому так часто клієнти ставлять запитання: «Чи дозволяється обрізка сітки для затінення». Відповідаємо на це запитання, описуючи особливості такої сітки.
Зміст статті
- Чи можна підрізати сітку для затінення?
- Чи можливо обрізати сітку для затінення? Особливості плетіння
- Інші переваги сітки-тіньовки
Чи можна підрізати сітку для затінення?
Перш ніж відповісти на це запитання, найбільший будівельний портал в Україні пропонує уважно ознайомитися з тим, що собою являє цей виріб. Сітка-тіньовка — це тонке неткане полотно. Воно складається з двох шарів поліетиленових ниток, які утворюють осередки-лусочки різного розміру. Вони, як фільтр, розсіюють прямі сонячні промені, тим самим знижуючи температуру в зоні затінення до 10–12 градусів і запобігаючи появі опіків на вегетативній масі рослин. Деякі види сітчастого матеріалу використовуються для сільського господарства, інші — у побутових цілях: для спорудження навісів, огорож присадибної ділянки, маскування різних об’єктів. Захисна сітка може задовольнити будь-яку потребу побутового або промислового масштабу.
Виріб виготовляється у різних розмірах, постачається у вигляді полотна певної довжини та ширини. Може бути оснащене монтажними люверсами та відрізнятися наявністю посиленого краю шириною до 50 см. Або ж постачається в рулонах шириною від 1 до 6 метрів, довжиною від 10 до 100 метрів. У такому випадку досвідчені садівники та городники знають, чи можна вкоротити сітку для затінення і як це зробити правильно, щоб матеріал не розпустився.
Для замовлення сітки ознайомтеся з асортиментом:
Чи можливо обрізати сітку для затінення? Особливості плетіння
Агроволокно для затінення виготовляється методом вузликового плетіння. Якщо придивитися, видно, що силові горизонтальні нитки мають вигляд вузликів, які утримують вертикальні волокна від розпускання. Навіть якщо навмисне потягнути за одну з ниток, її важко висмикнути з основного плетіння. Це забезпечує можливість різання сітки для затінення в будь-якому напрямку і в будь-якому місці полотна. При цьому щільність матеріалу не має значення для показника міцності. Розмір осередків сітки впливає лише на ступінь освітлення.
Допускається вкорочувати сітку для створення тіні всіх видів, які класифікуються за:
- Відсотком затінення. Полотно, що дає від 40% до 80% тіні, використовується для городів, сільськогосподарських насаджень і теплиць. Від 80% — застосовують для створення комфортних зон відпочинку, від 95% — купують як маскувальний матеріал для дому, бізнесу і будівельних майданчиків.
- Щільністю плетіння. Чим вища щільність, тим менші осередки виробу. У продажу є продукція щільністю від 38 до 215 г/м².
- Кольором полотна. Найбільш поширена зелена сітка для затінення, але бувають вироби білого, чорного, бежевого, червоного, помаранчевого кольору.
Основна особливість усіх типів сітки полягає в тому, що дозволяється різати її за власним бажанням і при необхідності зшивати, щоб отримати полотно потрібного розміру.
Інші переваги сітки-тіньовки
Ті, хто вирішив придбати затіняючі будівельні сітки, отримують такі переваги:
- Безпечність. Вони не містять токсичних речовин, оскільки виготовляються з первинного пластику.
- Зносостійкість. Витримують перепади температур від -40 до +50 °C, будь-які атмосферні опади і навіть вагу дорослого чоловіка, якщо він стане на сітчастий навіс, натягнутий на надійний каркас.
- Простота експлуатації. Сітка легка, проста в монтажі та демонтажі, осередки не розпускаються навіть якщо навмисно зробити отвір, матеріал легко скручується в компактний рулон для зберігання.
Додатковою перевагою сітки є можливість купити її оптом (у рулонах) або вроздріб (на метраж). Широкий вибір за розмірами, щільністю, відсотком затінення і кольором дозволяє підібрати матеріал під будь-які потреби.



