Марміти: все, що потрібно знати
Марміти є сучасним рішенням для зберігання та подачі їжі. Ці пристрої, що базуються на передових технологіях, дозволяють підприємствам громадського харчування ефективно керувати процесом підтримання тепла та свіжості готових страв протягом тривалого часу.
Ця стаття покликана розглянути важливість мармітів для їдальні в сучасній індустрії харчування та підкреслити їх унікальні особливості та переваги. Ми обговоримо їх роль у збереженні якості страв, оптимізації робочого процесу та підвищенні рівня задоволеності клієнтів. Розглянемо різні типи мармітів, їх функціональність, а також ключові фактори, які слід враховувати при виборі мармітів для конкретних потреб їдальні.
Зміст статті
- Що таке марміт?
- Призначення та застосування мармітів.
- Марміт промисловий: переваги використання
- Як вибрати відповідний марміт?
- Марміт для гарячих страв: рекомендації щодо використання та догляду.
Що таке марміт?
Марміт — це харчове обладнання, яке входить до складу роздавальної лінії. Пристрій дозволяє зберігати страви гарячими та свіжими протягом тривалого часу без перегріву і пересушування. Пристрої використовуються у закладах громадського харчування з малою та великою прохідністю. Щоб полегшити рестораторам-початківцям вибір, нижче розберемо, що таке марміт з підігрівом, де застосовується, які переваги має і на які нюанси слід звернути увагу перед покупкою.
Призначення та застосування мармітів
Пристрої для підтримки температури, зберігання та роздачі готової їжі бувають різною модифікацією. Обладнання відрізняється за габаритами, матеріалами корпусу, місткістю, кількістю нагрівальних елементів. Залежно від системи нагрівання та живлення виділяють такі види обладнання:
- Електричні. Роль нагрівального елемента виконують конфорки, встановлені в днищі корпусу або всередині контейнерів.
- Газові. Температурний режим підтримують пальники під корпусом. Працюють на природному газі чи пропан-бутановій суміші.
- Водяні. Температура підтримується шляхом перетворення води на пару. Працюють на електриці чи газі.
- Каструля з підігрівом. Марміт, який є ємністю з підігрівом, що використовується для зберігання та подачі готових страв. Вона може бути електричною чи газовою. Часто використовується в ресторанному та кейтеринговому бізнесі.
- Індукційні. Характеризуються оптимальним показником підігріву їжі та чіткістю регулювання температурного режиму.
Марміти для перших та других страв широко використовуються в ресторанному бізнесі та готелях для подачі гарячих страв, в кейтеринг — для підтримки температури їжі під час транспортування, у медичних закладах — для підігріву страв пацієнтам.
Марміт промисловий: переваги використання
У порівнянні з аналогічними видами теплового обладнання призначеного для приготування та підтримання їжі в гарячому стані, марміт для їдальні відрізняється наявністю ряду позитивних характеристик. Основні з них:
- підтримка температури. Можливість регулювання ступеня прогріву дозволяє зберегти смак та текстуру готових страв;
- практичність. Харчові контейнери оснащені кришками, що забезпечує тривале збереження їжі в гарячому стані та запобігає її підсиханню;
- безпека. Марміт з нержавіючої сталі, нагрівальні елементи якого розміщені в недоступному для співробітників місці, виключає ймовірність травматизму під час використання;
- економічність. На відміну від звичайних плит, духовок та теплових столів, пристрої споживають менше енергії, зберігаючи при цьому високі показники продуктивності;
- Універсальність. Марміт підлоговий може використовуватися як для перших, так і для інших страв, при обслуговуванні великої кількості відвідувачів та приготування страв для невеликої групи гостей;
- довговічність. При належному догляді та експлуатації елемент роздавальної лінії прослужить не один рік.
Прилавок марміт на роздавальній лінії дозволяє істотно скоротити кількість допоміжного обладнання у закладі та знизити трудові витрати, необхідні для супроводу техніки та надання сервісу клієнтам.
Як вибрати відповідний марміт металевий?
При виборі теплового кухонного обладнання слід враховувати кілька факторів, а саме:
- Місткість. Показник залежить від кількості та глибини гастроємностей, передбачених до встановлення. Від 1 до 5 контейнерів може бути овальної, квадратної чи прямокутної форми з глибиною 20-200 мм. У марміт для перших страв та основних встановлюють ємності 150-200 мм, для закусок та гарнірів — 20-100 мм. Для підвищення енергоефективності ємності оснащуються кришками.
- Розмір. Виробники пропонують обладнання завдовжки 1.0, 1.2, 1.5 та 1.8 метрів. Який варіант підійде для конкретної кухні залежить від особливостей приміщення, меню та кількості гаданих клієнтів.
- Тип. Вибір різновиду пристрою залежить від кількох факторів, таких як доступність джерела енергії, розміру залу, стилю подачі страв тощо.
- Кількість конфорок. Марміт тепловий може містити від 2 до 4 нагрівальних елементів. Що більше пальників, то більше ємностей можна одночасно прогрівати.
- Матеріал корпусу. Нержавіюча сталь є найпопулярнішим матеріалом для каркасів мармітів, оскільки він міцний та легко миється. Для додаткового захисту поверхня обробляється полімерним складом.
- Наявність додаткових функцій. Марміт сервіровочний може мати допоміжні елементи, наприклад, індикатори роботи, електронна панель управління, таймер.
Загалом при виборі роздаткового обладнання необхідно враховувати потреби закладу. Для приготування фірмових страв у невеликих кафе/ресторанах можна обійтися компактним індукційним мармітом або каструлею. Для організацій з великим напливом відвідувачів краще розглядати варіант електро- або газового обладнання, розрахованого на максимальну кількість гастроємностей.
Марміт для гарячих страв: рекомендації щодо використання та догляду
Для підтримки продуктивності харчового обладнання та продовження терміну експлуатації слід дотримуватися ряду правил, а саме:
- перед початком використання перевірити працездатність та правильність підключення;
- використовувати гастроємності відповідного розміру та форми, щоб забезпечити рівномірне нагрівання та збереження тепла;
- не заповнювати гастроємності повністю, потрібно залишати деякий простір, через те, що у процесі нагрівання обсяг продуктів може збільшитися;
- для покращення теплопередачі використовувати кришки на гастроємності ;
- під час використання установки слідкувати за температурою продуктів та регулювати її за необхідності;
- рекомендується замінювати нагрівальні елементи або інші деталі тільки після повного охолодження обладнання.
Оскільки марміт других страв використовується для підтримки тепла їжі до подачі на стіл, нагрівання продуктів перед сервіруванням, приготування страв методом теплової обробки (соуси, гарніри, обсмажування м'яса) та підігріву рідин, то обладнання вимагає регулярного догляду, тому:
- Систематично перевіряйте пристрій на справність та наявність пошкоджень.
- Очищайте після кожного використання. Не використовуйте абразивні засоби для чищення. Щоб не пошкодити поверхню, застосовуйте м'яку губку та спеціальні миючі речовини.
- Мийте гастроємності відповідно до їх матеріалу та рекомендацій виробника.
Головне, що варто запам'ятати, — це використовувати установки за призначенням. Кожна модель має температурні режими, рекомендовані під певний тип страв. В іншому випадку можна отримати негативний результат — напівсирі або продукти, що пригоріли.
Марміт — лінія роздачі: підбиваємо підсумки
Марміти незамінні на кухні у ресторанах, кафе, кейтерингових компаніях та інших закладах громадського харчування. Вони дозволяють швидко та зручно нагрівати та зберігати їжу, а також підтримувати її в готовому стані тривалий час.
Вибираючи марміт для шведського столу необхідно враховувати такі фактори, як розмір, місткість, тип нагріву (газовий, електричний або індукційний), наявність додаткових функцій: таймер, термостат та інші. Крім того, слід звернути увагу на якість та міцність матеріалів, з яких виготовлено обладнання та наявність сертифікатів відповідності.
Загалом, марміти є дуже корисним та зручним обладнанням для системи громадського харчування, що дозволяє значно спростити та прискорити процес приготування та зберігання їжі. З правильним вибором та використанням установок можна досягти більш ефективної роботи на кухні та підвищити якість обслуговування гостей.

