Як правильно зібрати риштовку: особливості монтажу пересувної вишки тури
Про вишку туру сказано вже чимало слів. Ми з вами розбиралися і з видами, комплектацією, розмірами та чим відрізняються будівельні риштування та вишка тура. Однак є ще один важливий момент, від якого безпосередньо залежатиме безпека виконання робіт. Це правильний монтаж риштовки.
З яких елементів складається вишка тура
Вишки тура або будівельні риштування на колесах є висотною конструкцією із взаємозамінних елементів.
Перш ніж розкласти по поличках весь процес монтажу риштовки, потрібно ознайомитись з яких основних елементів вона складається:
- база з колесами – основний елемент, який і відрізняє вишку туру від будівельних риштувань. У колісну базу входять 2 металеві палиці, в них вварюються колеса, які потім з'єднуються один з одним за допомогою об'ємної діагоналі. Також базові палиці передбачають розміщення стабілізаторів та домкратів;
- блок огорожі - складаються зі сходових рам, стяжок та горизонталі. Блок огорожі забезпечує максимальну безпеку та надійність конструкції, а також перешкоджає складання вежі;
- проміжні блоки - включають 2 сходові рами, 8 стяжок і гантелі. Проміжні блоки між собою з'єднуються завдяки гантелям;
- настил - в залежності від моделі вежі може складатися з декількох частин, від 1 до 4.
Як правильно зібрати риштовку
Процес збирання будь-якого будівельного обладнання починається з підготовки робочого майданчика під монтаж. Це обов'язковий етап, оскільки важливо, щоб установка проходила на рівній, очищеній від сміття чи води поверхні.
Подальший процес монтажу складається з таких етапів:
- Ми вже підготували майданчик під монтаж. Далі, в потрібному місці встановлюємо базові палиці з колесами. Якщо сам собою робочий майданчик має нерівну поверхню, вирівнюємо конструкцію строго по горизонталі за допомогою домкратів.
- У спеціальні виїмки в базових ціпках вставляємо сходові рами. Якщо ми відразу вставимо рами в базу, то зауважимо, що конструкція почне хитатися і стане максимально нестійкою. На цьому етапі головне не лякатися та не проклинати виробника вишок за неякісний товар. Просто потрібно вставити стійки сходів у склянки об'ємної діагоналі.
- Щоб посилити стійкість конструкції, на третьому етапі ми надягаємо на сходи сполучні гантелі.
Далі ми закріплюємо результат, кріпимо стяжки та закриваємо замки. - Після того як ми зібрали базовий блок, можемо розпочати нарощування висоти та зібрати ще один ярус вишки тура. Збирається він за таким самим принципом, як і базовий блок.
- Сходові рами вставляємо в склянки рам попереднього ярусу, з'єднати їх між собою стяжками та гантелями. На кожен ярус йде 8 стяжок та 2 гантелі.
- Таким же способом нарощуємо риштовка на необхідну висоту, при цьому не забуваємо, що об'ємні діагоналі ми встановлюємо в кожному четвертому ярусі.
- Після того як ми зібрали вишку туру до потрібної висоти, встановлюємо поверх огорожі та укладаємо настил.
- Демонтаж риштовки виконується у зворотному порядку.
Правила безпеки під час роботи з турою на колесах
Купити та зібрати вишку тура – це половина успіху. Важливо знати та дотримуватися правил і техніки безпеки під час роботи з висотним обладнанням. Ми підготували основні та обов'язкові аспекти, без яких не обійтися, працюючи з вишкою туру:
- при нарощуванні тури понад комплектацію 5+1 обов'язково потрібно встановити стабілізатори. При нарощуванні понад цю комплектацію потрібно вже кріпити конструкцію до стіни;
- колеса вежі обов'язково повинні оснащуватися стопорами, щоб не допускати зайвого руху конструкції;
- навантаження на підлогу має розподілятися рівномірно. Не допускається скупчення будівельного матеріалу чи інструменту одному місці настила;
- при проведенні робіт на м'якому ґрунті, перед початком монтажу, майданчик потрібно обов'язково утрамбувати;
- щодня перед початком робочого процесу необхідно уважно оглядати вишку туру на наявність та справність всіх елементів, надійність та наявність кріплень та фіксаторів;
- не допускається кріплення риштування до мало стійких частин конструкції;
- забороняється працювати на турі за несприятливих погодних умов. Не намагайтеся швидше закінчити роботу та заощадити час шляхом безпеки.