Як правильно зібрати будівельні риштування: монтаж рамних риштувань
Будівельні риштування давно зарекомендували себе як обов'язковий і незамінний атрибут на будь-якому будівельному майданчику. Без них складно уявити масштабні фасадні роботи.
Самі собою рамні риштування представляють каркасну конструкцію, що збирається з окремих елементів.
Ось саме на цьому етапі та починають виникати складності, особливо у людей, які до цього не мають справи з будівельним обладнанням.
Дивлячись на цілу купу окремих елементів, можна подумати, що складання лісів займе дуже багато часу. Насправді ні. Щоб правильно зібрати рамні ліси достатньо дотримуватися простої інструкції та дотримуватися певних правил.
З яких етапів складається монтаж будівельних риштувань
Перш ніж приступити безпосередньо до збирання конструкції, потрібно пройти підготовчий етап:
- приймання комплекту рамних лісів, огляд та перевірка на наявність пошкоджень та бракованих елементів;
- підготовка майданчика під монтаж. Місце під установку необхідно очистити від сміття, зайвої води та добре утрамбувати. Також важливо забезпечити відведення дощової води. І найважливіше, майданчик повинен бути максимально горизонтальним і рівним у поперечному та поздовжньому напрямку.
Підготовчий етап пройдено, можна приступати до монтажу.
- На першому етапі на попередньо підготовленому майданчику розміщують дерев'яні підкладки, черевики та гвинтові опори, якщо в них є потреба. При встановленні цих елементів важливо пам'ятати, що вони повинні бути горизонтально.
- Другий етап передбачає встановлення рами прохідної та рами зі сходами першого ярусу. Вставляється рама в черевики або гвинтові опори. Для стійкості рами з'єднують між собою горизонталями та діагоналями. Крок встановлення рам – кожні 3 метри. Такі нескладні маніпуляції повторюються доти, доки ви досягнете необхідної довжини рамних лісів.
- З першим ярусів закінчили, переходимо до нарощування наступних ярусів. За технікою монтаж другого ярусу мало чим відрізняється від першого. Встановлюємо рами та з'єднуємо їх горизонтальними та діагональними зв'язками. Важливо враховувати той момент, що діагональ потрібно розташувати таким чином, щоб у всій конструкції риштувань вони стояли в шаховому порядку.
- Аналогічним способом ви нарощуєте у висоту стільки ярусів, скільки необхідно для виконання робіт.
- Для того, щоб працівники могли безперешкодно працювати потрібен ригель, у кількості 2 штуки на секцію. А на ригелі укладаються дерев'яні настили, якими та переміщуються працівники.
- Також для переміщення між ярусами необхідно встановити спеціальні похилі сходи. Їх розміщують у тих місцях, де у настилах передбачені люки.
Правильно зібрати каркас це далеко не все, що потрібно зробити при монтажі риштувань. Оскільки будівельні риштування це не вільна конструкція, важливо подбати про кріплення до стіни будівлі. У місцях, де ліси кріпляться до стіни, встановлюють анкер-кільця. Саме кріплення лісів здійснюється за допомогою гаків через хомути, що розташовані на рамах лісів.
Встановлювати кріплення потрібно максимум з кроком 4 метри і в шаховому порядку. Якщо на підлогу передбачаються великі навантаження або роботи проводяться у вітряній місцевості, кількість кріплень збільшується вдвічі.
Також при монтажі будівельних риштувань потрібно дотримуватися кількох правил:
- коли ви встановлюєте яруси лісів, одночасно з цим слід проводити їхнє кріплення до стіни;
- укладати настили та встановлювати зв'язки огорожі також слід одночасно;
- демонтаж лісів проводять тільки після того, як з настилів прибрано всі інструменти та матеріали. Сам же демонтаж виконується у зворотній послідовності до монтажу.
Правила роботи та техніка безпеки під час роботи на будівельних риштуваннях
Щоб безпечно та продуктивно працювати на будівельних риштуваннях, слід виконувати правила охорони праці:
- підйом і спуск між ярусами дозволено тільки сходами, розташованими всередині кожної секції;
- не можна перевищувати загальне навантаження на підлогу, яка вказана в паспорті лісів;
- металеву конструкцію рамних лісів можна експлуатувати лише за наявності заземлення;
- кожні 10 днів необхідно проводити перевірку конструкції на пошкодження та відповідність загальним вимогам безпеки.
Дякую за відповідь.
Діаметр труби важливий при виборі риштування, та залежить від характеру роботи, яку Ви плануєте виконувати на риштуванні.
Для яких потреб Ви плануєте придбати риштування?