Економія води з комфортом: як зробити літній душ ефективнішим
Коли людина приймає душ, вона витрачає невиправдано багато води. Це б'є не тільки по гаманцю споживача, а й виснажує водні ресурси планети. Експерти найпізнавальнішого блогу будівельного порталу в Україні вирішили знайти вихід із ситуації, що склалася, і відповісти на питання: як економити воду в душі. Читайте в статті практичні поради, про способи оптимізації використання води і технології, які спрямовані на збереження ресурсів Землі.
Зміст статті
- Як економити водний ресурс в душі: способи економії води на дачі
- Душ із низьким споживанням води: переваги економічного літнього душу
Як економити водний ресурс у душі: способи економії води на дачі
Споживачі неймовірно багато води зливають у каналізацію, але ж можна використовувати її економно. Ощадливе споживання водних ресурсів знижують викиди парникових газів за рахунок зменшення інтенсивності роботи комунальних систем водопостачання та витрати електроенергії. Підвищити енергоефективність власного житла можна кількома способами.
Оптимізація використання води в душовій системі
Щоб підвищити економічність споживання води на побутові потреби, перегляньте звички і виправте помилки в роботі сантехніки. Для цього зробіть таке:
- Усуньте протікання кранів і душових деталей. Крапля води, що падає 45 разів на хвилину, стає причиною витрати 1 м.куб. рідини на місяць. Послуги сантехніка коштуватимуть дешевше, ніж рахунок за воду.
- Не затримуйтеся в душі. Літній душ для дачі з економією витрачає менше ресурсів, ніж у ванні, але не потрібно довго стояти під потоком води. Додатково можна використовувати таймери, щоб контролювати час гігієнічних процедур.
- Збирайте воду. Можна збирати використану воду в будь-яку ємність, щоб змивати нею унітаз або полити рослини.
Повторне використання води - світовий тренд. Компактні установки очищення використаних стоків від душових, ванн і раковин, пропонують набір для очищення сірих вод до оптимальної якості для використання в інших побутових потребах.
Технології для збереження ресурсів: впровадження стійких систем водопостачання
Сьогодні серед сучасних технологій для економії води на дачі, показують свою високу ефективність такі варіанти:
- Системи очищення води. Це ультрафіолетова обробка та зворотно-осмотичні мембрани. Забезпечують високу якість очищення рідини, яка раніше використовувалася для побутових і гігієнічних потреб. Очищену воду можна використовувати для сільського господарства, прання, миття автомобіля та багато іншого.
- Водозбереження або стале використання природних ресурсів. Це системи збору та переробки дощової води, яка зберігається в спеціальних ємностях.
Раціональність в управлінні витратою водних ресурсів стає дедалі популярнішою не тільки у великих містах, а й для невеликих приватних дач.
Економічність під час встановлення літнього душу
Одне з найбільш правильних рішень - встановити душ із низьким споживанням води. Порівняно з використанням ванни, душова кабіна дасть змогу витрачати на гігієнічні процедури не більше 12 літрів. Щоб наочно продемонструвати різницю, зазначимо, що для наповнення ванни в середньому людина використовує 100-150 літрів. Тим більше, господареві присадибної ділянки не потрібно будувати будь-які споруди. Пластикові літні душові кабіни від виробника Техпром вже оснащені всім необхідним для купання. Це:
- Простора душова, що складається зі стін і дверей, виготовлених із високоміцного, екологічно чистого пластику.
- Двосхилого напівпрозорого даху.
- Піддона, на який встановлюється кабіна.
- Бака на 200 літрів із двокіловатним теном для нагрівання.
Встановлення економного літнього душу дасть змогу дочиста скупатися, зібрати використану воду та використати її для поливу грядок з овочевими культурами чи квітами. До того ж набирати воду можна з центрального трубопроводу водопостачання або з ємності для зберігання та очищення дощової води.
Енергоефективні насадки для душу
У комплектації літніх душових кабін входить стандартна лійка. Однак за бажання можна встановити спеціалізовані розпилювачі та аератори, які підвищують економічність споживання водних ресурсів. Серед них є така сантехніка:
- Лійки з вбудованою аераційною системою. Вони оснащені сітками з найдрібнішими осередками, які влаштовані так, щоб підмішувати повітря у водяний потік. Завдяки цій особливості струмені води на виході з лійки стають потужнішими, при цьому її витрата не зростає.
- Малотокові лійки. Вони вирізняються хорошою продуктивністю, але подають водяний потік у більш економічний спосіб. Якщо звичайна лійка випускає до 18 л на хвилину, то малоточна - до 7 л.
Заміна цього елемента обладнання душової кабіни особливо актуальна для великих сімей, в яких душ використовується особливо інтенсивно.
Душ із низьким споживанням води: переваги економічного літнього душу
Екологічний літній душ на дачі дає користувачеві такі плюси:
- Бак з водою під променями сонця нагрівається без допомоги електрики, що дає можливість економити електроенергію.
- Наявність тена дасть змогу нагріти воду для купання в похмурий день до прийнятної температури. Сучасні нагрівальні елементи енергоефективні, що важливо для тих, хто піклується про довкілля.
- Легке встановлення та обслуговування. Кабіна встановлюється на потрібне місце без попередньої підготовки, пристрій важить не більше 90 кг, що дає змогу переміщати його без допоміжної техніки. Пластик демонструє стійкість до корозії, утворення цвілі і розпаду від погодних умов.
Постачальник будівельного обладнання в Україні компанія Техпром пропонує покупцям якісні душові кабіни, виготовлені з міцних і екологічних матеріалів. Вони характеризуються можливістю економічно витрачати водні ресурси, простотою монтажу та експлуатації. Гарантія від виробника - 12 місяців.