Що вам потрібно знати про сітку, що затіняє - яку сітку вибрати?
Сітка затіняюча - сплетене з поліетиленових ниток полотно різних габаритів, яке призначене для тіньового захисту від зайвого сонця, рослин, дерев і людей. Вона вже давно застосовується у сільському господарстві, будівництві та побуті. Виріб легкий, міцний, змотаний у рулони, виготовляється в чорних, зелених кольорах.
Зміст статті:
- Що таке сітка, що затіняє?
- Як правильно вибрати сітку, що затіняє?
- Сіті, що затіняють, у сільському господарстві.
- Захист від атмосферних елементів.
- Захист від комах, шкідників та гризунів.
- Оптимальна температура та вологість.
- Де використовують тіньову сітку?
У цій статті ми поговоримо докладніше про користь сітки та особливості її вибору.
Що таке сітка, що затіняє?
Сітка тіньова - пристрій, який забезпечує від 40 до 90% захисту від сонячних променів. Вона допомагає рівномірно розподіляти промені сонця, що допомагає однаково дозрівати плодам і не пересихати стеблам рослин. Сітка від сонця у сезон підвищення температури повітря натягується над теплицею та знижує температуру всередині до 10 градусів. У дощові чи похмурі дні її легко можна демонтувати. У теплицях вона застосовується саме із зовнішнього боку, оскільки її монтаж усередині перешкоджатиме проникненню світла.
Вона має такі особливості:
- створює тінь рівномірної густини;
- стійка до грибків, плісняви та агресивної хімії;
- стійко переносить постійну дію ультрафіолету;
- не сприйнятлива до дії вологи;
- міцно сплетена і не розпускається навіть за механічних пошкоджень;
- може використовуватися неодноразово, прослужить щонайменше 5 років.
Залежно від того, який матеріал використовується для створення полотна, що затіняє, воно може бути:
- розсіювальними;
- відбивають;
- енергозберігаючими.
Розсіювальні, здатні розподіляти світло всередині конструкцій таким чином, щоб воно падало по всій її площі. Від цього все, що росте всередині навісу, отримує рівномірну кількість променів і тепла і розвивається однаково. Перешкоджаючи прямому попаданню сонця, вона благотворно впливає на цвітіння та плодоношення. Без полотна, що затіняє, такого ефекту досягти неможливо.
Полотна, що відбивають застосовують, щоб покривати теплиці зовні. Вони допомагають зберегти сам парник, адже захищають матеріал від негативного впливу граду, вітру,
інших опадів та руйнувань під впливом УФ променів. Збудувавши конструкцію з неї в спекотні дні, можна знижувати температуру всередині парника, в більш прохолодні прибирати сітку, ніж регулювати температуру теплиці. Сезоном для встановлення цього пристосування є травень-вересень, однак у кожному регіоні він свій, враховуючи температурний режим та клімат.
Енергозберігаюче полотно додатково містить алюмінійовані нитки та поглинає до 80% енергії. Воно дуже актуальне для сортів рослин, що ростуть у тіні. Відображення від фольгованого полотна дозволяє утримувати тепле повітря всередині навісу. Особливі властивості полотна дозволяють вдень знижувати температура, а вночі підвищувати його на 15%, таким чином підтримуючи стабільний температурний режим у теплиці. Це дозволяє культурам зростати активніше. Звичайний парник з плівки утримує на 60 відсотків менше тепла, ніж той, який покритий мережею.
Як правильно вибрати сітку, що затіняє?
Сонцезахисна сітка повинна виконувати ряд функцій і мати певні якості. Яку затіняючу сітку вибрати визначають кілька факторів:
- структуру;
- наявність отворів для монтажу;
- сприйнятливість до ультрафіолету;
- відсоток затінення.
До структури сітки, що затіняє, можна віднести її колір і розмір. Колір пристрою часто зелений або чорний. Сітка, що затіняє чорного кольору, захищає від заморозків, збільшує кількість врожаю, запобігає хворобам рослин, прискорює їх зростання. Зелена мережа захищає від ультрафіолетових променів та плісняви, створює відповідні комфортні кліматичні умови. Допомагає прискорити дозрівання врожаю та його збирання. Сітка затіняюча виробляється в ширину від 120 см до 940 см. Рулон може бути намотуванням в 10, 50, 100 метрів.
Найчастіше практично всі мережі, що затіняють, забезпечені отворами-кільцями, які спрощують її монтаж. Для того, щоб використовувати мережу, знадобляться заздалегідь збудовані каркаси, над відкритим ґрунтом, якщо потрібно затінити альтанку або ділянку на якій є куди прикріпити її, то встановлення ще легше. Між собою полотна можна пошити, а потім встановлювати. Передбачені спеціальні кліпси, які разом із тросом чи шнуром допомагають в установці. За допомогою мотузки можна прикріпити її до труб або дерев'яних дощок. До деяких дерев'яних будівель її прикріплюють просто будівельним степлером.
Сприйнятливість до УФ променів. у всіх сіток висока, тому що вона застосовується на вулиці. Наявність стійкості до ультрафіолету
означає, що пристрій довго прослужить, не зіпсується під впливом температур. Внаслідок синтетичного матеріалу, з якого виробляють сітку, промені частково відбиваються від її поверхні, а ті, що залишилися, рівномірно розподіляються по всій поверхні полотна.
Відсоток затінення може бути від 45 до 90. 45 % це полегшений варіант, він використовується для сонцелюбних культур, через те, що не дає повноцінної тіні. 60% здатна вберегти рослини від спекотних днів, добре захищає баклажани, помідори, перці, капусту. Відсоток затінення 70 використовується для зовнішнього захисту теплиці та парника, тому, що знижує температуру всередині, захищаючи від перегріву, але пропускаючи при цьому тепло дозрівання врожаю. Пристосування з 80% затінення використовують для тимчасових огорож, машин. Найщільніше полотно на 90% застосовується для формування альтанок, укриттів, навісів. Не підходить для рослин, тому що не пропускає потрібної кількості тепла.
Сіті, що затіняють, у сільському господарстві
Сітка від сонця на город або сад - це незамінне пристосування в сільському господарстві. Її використовують агрономи та дачники, у професійних та побутових цілях. Основним її завданням є захист урожаю. Особливо актуальне її застосування для відкритих ділянок землі та полів, адже на них земля сохне швидше та перетворюється на камінь, що перешкоджає нормальному зростанню культур. Над відкритими ділянками формується навіс, перш ніж затінити його. Сітка садова затіняюча натягується так, щоб не провисала.
До переваг застосування сітки на полях та городах можна віднести:
- захист від атмосферних опадів;
- зниження температури всередині теплиць на 10 градусів та збереження від зайвого сонця;
- осередкова структура полотна рівномірно розподіляє світло по всій площі ділянки;
- захист від поривчастого вітру та зливи при використанні мережі разом з плівкою;
- дозволяє формувати тіньові загони для сільськогосподарської худоби.
Захист від атмосферних елементів
Допомагає зберегти врожай за сильних опадів у вигляді дощу та граду. Рослини та тварини захищені від прямих сонячних променів, різких вітрів та штормів затіняючими матеріалами.
Захист від комах, шкідників та гризунів
Сітка не тільки від сонця захищає врожай, а й від шкідників та комах. Сітки від комах захищають теплиці та будинки від шкідників. Це зменшує ушкодження врожаю. Сітка для захисту від комах рекомендується для будівництва недорогих теплиць. Є сіткою з поліетилену високої щільності для захисту садових культур. Він змінює мікроклімат та виключає проникнення комах, шкідників та птахів.
Оптимальна температура та вологість
Земля під навісом із пристрою, що затіняє, краще зберігає вологу, що допомагає швидкому зростанню і дозріванню врожаю. Затіняюча сітка для теплиць підтримує всередині оптимальний рівень температури та вологості.
Де використовують тіньову сітку?
Існує кілька областей в яких використовується мережа, що затіняє. Серед основних напрямів можна зазначити:
- затіняюча сітка для городу та теплиць;
- затіняюча сітка для навісу;
- сітка для забору.
- затіняюча сітка для будівництва;
- для маскування.
Полотна для городу та теплиць збільшують урожайність до 30 відсотків. Захищає рослинні культури від пересихання та пошкоджень. Буває різною відсотком затінення, залежно від культури. Так, наприклад затіняюча сітка для огірків використовується з 45%, а сітка, що затіняє, для помідор зі значенням 60-70 %. Для навісів беруть щільні полотна, що пропускають невеликий відсоток світла. Їх застосовують для альтанок, дитячих чи спортивних майданчиків, для організації тіні у лісі на відкритих галявинах чи пікніках
Для заборів найчастіше комбінують сітку, що затіняє, з рабіцею, щоб конструкція була надійною, але недорогою. Для цього підходять 80-90% полотна. Вони досить щільні, щоб приховати від сторонніх очей будівельний майданчик чи інший об'єкт, але пропускають світло. Для будівництва застосовують сітку, що затіняє, щоб уловлювати інструменти, не допускаючи їх випадкового падіння на землю, а також для захисту свіжих відреставрованих або відремонтованих фасадів будівель, від вітру, пилу, дощу.
Маскувальні полотна, що затіняють, мають найбільший відсоток затінення 90%, оскільки вони призначені приховувати від сторонніх очей об'єкти секретного призначення або на центральній жвавій вулиці напівзруйновану будівлю, яка реставрується.