Що таке будівельний помост і як правильно його вибрати
Для виконання робіт на висоті потрібні безпечні та міцні, допоміжні конструкції, тому що будь-які дії на висоті пов'язані з ризиками. Для цих цілей застосовують різні типи обладнання. Це можуть бути сходи, вежі, драбини. Один з популярних пристроїв для безпечних висотних робіт - підмости будівельні. Вони допомагають удосконалити робочий процес, забезпечити його безпеку та здатні витримати велике навантаження.
Зміст статті:
Де використовують підмостки?
Пересувні міні риштування допомагають виконувати ремонт або інші роботи на висоті понад 1,5 метра. Вони знадобляться для будь-яких внутрішніх та зовнішніх маніпуляцій. З їх допомогою фарбують, штукатурять, шпаклюють стіни та стелі. Активно використовуються в умовах обмеженого, вузького простору. Особливість конструкції багатьох видів помостів дозволяють використовувати їх на сходах, бордюрах та виступах.
Козли будівельні широко застосовуються не лише у професійній будівельній сфері, а й для повсякденного побутового застосування. З їхньою допомогою можна поклеїти шпалери, зібрати врожай винограду або з фруктових дерев. Міні підмостки незамінні при установці вуличного освітлення, миття вікон. Вони допоможуть піднятися на горище, поміняти лампочку в кімнаті з високими стелями або зняти штори. Поміст - універсальне обладнання, багато видів якого можуть використовуватися і в побуті, і в будівництві одночасно.
Які види будівельних риштовок існують?
Що таке риштовання і на які види вони діляться, знає кожен будівельник. Універсальні та професійні моделі поділяються на кілька підгруп. За основними параметрами їх можна розділити на великі групи будівельні та захисні. Серед них можна виділити:
- стаціонарний поміст - пристрій один або дворядний, конструкція яких включає міцні стійки, балки та настил. Їх використовують для вуличних робіт;
- універсальні - призначені для більшості видів висотних послуг, легкі моделі, застосовуються для фасадних робіт, важчі для кладки цегли та каменю. Їх ще називають - підмости муляра;
- захисні - призначені для безпеки працівників. Використовуються як запобіжні та запобіжні падіння, знаки. Їх встановлюють перед тротуарами, біля будинків, поряд із проїжджою частиною.
Ще можна ділити помости за конструктивом:
-
козловий - пристрій на міцній основі труб, заввишки трохи понад 4 метрів. Для фіксації застосовуються зв'язки завдовжки від 2 до 2,75 метра;
-
рамний - конструкція з алюмінієвої труби скріплені стяжками. Вони легко збираються, застосовуються з опорами;
-
модульний - універсальне обладнання, яке дозволяє додавати до конструктиву різні елементи, якщо необхідно;
стріловий - влаштування їх сталевих профілів або дерев'яної балки; -
консольний - виконує захист, складається із залізобетонного перекриття та консолей трикутної форми;
стійковий - сталеві труби встановлені на нерухому основу та укріплені металевим профілем; -
інвентарний - компактний пристрій, що легко пересувається для робіт у вузьких коридорах, сходових клітинах, кімнатах.
Які види будівельних помостів виготовляє компанія Техпром?
Техпром – продавець та виробник будівельного обладнання по всій території України протягом 12 років. Компанія виробляє такі види будівельних риштовання: -
поміст малярський;
-
міні підмости;
-
сходи помости;
Компанія виробляє помости різних розмірів, алюмінієві та сталеві. В асортименті є універсальне та професійне обладнання.
Особливості конструкції малярського помосту
Помост малярський - різновид риштування, яка за своєю конструкцією схожа з вишкою-тура. Він дозволяє проводити зовнішні та внутрішні роботи з фарбування, облицювання фасадів. Робоча висота обладнання, залежно від конструкції, досягає 3 метрів. Він здатний витримати до 200 кг навантаження, легкий, безпечний та міцний.
Він є збірною конструкцією, елементи якого виготовлені зі сталі та покриті полімерними лакофарбовими матеріалами. До складу помосту входять вертикальні сходові стійки, опори з колесами, зв'язки для фіксації та жорсткості конструкції та настилу для формування робочої платформи. Настил можна укладати в будь-якому положенні, що дозволяє використовувати поміст на нерівних поверхнях. За наявності додаткового ярусу можна збільшити робочу висоту помосту.
З якого матеріалу виготовляють риштовання?
Монтажні риштування - обладнання з історією. Вони з'явилися досить давно і широко використовувалися під час будівництва різних об'єктів. У первинному вигляді вони були виготовлені з дерева. Це був найдоступніший і найдешевший матеріал. Сьогодні також існують помости з дерева. Найчастіше це саморобні пристрої, що використовуються у побуті, на дачах, у садах.
Сучасні професійні підмостки виготовляються з металу, а саме:
- сталь;
- алюміній.
Найчастіше застосовуються сталеві конструкції, проте підмости алюмінієві нічим не гірші від сталевих аналогів.
Які робочі показники впливають на вибір помосту?
Вибираючи підмостки, насамперед звертають увагу на їхню міцність та безпеку. Якщо передбачається, що на конструкції працюватиме 1 людина з невеликою кількістю інструменту, можна вибрати сталеві конструкції, якщо потрібне більше навантаження, то сталеві. При виборі помосту слід звернути увагу на:
- показник вантажопідйомності – він відображає наскільки ефективно будуть виконані роботи та рівень безпеки робітників;
- висота розташування робочої платформи – від неї залежить показник максимально доступної робочої висоти;
- стійкість - підбирати модель потрібно спираючись на необхідність регулювання висоти помосту та наявності фіксуючих елементів;
- мобільності - помости можуть бути з колесами або на жорстких опорах;
- доступність встановити робочий майданчик на будь-якому рівні – це знадобиться при будівництві на виступах, сходах.
Як і інше будівельне обладнання, таке як ліси, риштування вимагають технічних оглядів. Періодичність огляду лісів та риштовання визначається частотою їх використання. Ідеально, якщо перед кожним застосуванням потрібно здійснити техогляд.
Підмости для ремонту та будівництва: які краще вибрати?
Для будівельних та ремонтних робіт, в залежності від сфери застосування, перше, що потрібно враховувати це габарити та вага конструкції. Для легких робіт підійдуть полегшені пристрої, невеликі за розміром та висотою до 3 метрів. Для більш серйозних операцій знадобляться міцні, габаритні пристрої, з високою стійкістю та вантажопідйомністю. Перш ніж придбати поміст, потрібно переконатися в наявності всіх спеціальних елементів та надійних кріплень. У комплектації повинні йти захисні огородження, якщо їх немає, варто придбати окремо.
Для зручності купуйте обладнання з поперечинами для підйому, це вбереже від додаткових витрат. Наявність поворотних коліс полегшує рух вже зібраної конструкції. Для безпеки колеса постачаються стопорами, щоб зафіксувати положення помосту. Дуже важливим є рівень максимально допустимого навантаження на пристрій. Зверніть увагу також на те, наскільки легко збирається пристосування і чи потрібен для цього допоміжний інструмент.
Будівельний поміст чи сходи - що вибрати?
Сходи та помости - обладнання, які однаково застосовні та в побуті, і в професійному середовищі. Вони обидва допомагають виконувати висотні роботи, безпечні, стійкі та надійні. У чому різниця між цими двома пристроями.
Сходи - універсальний пристрій, який може бути приставним чи розкладним. Найчастіше виготовляється з алюмінію чи сталі. Буває різної висоти. До переваги сходів перед помостом можна віднести ширший спектр доступної робочої висоти. Однак вона витримує менші навантаження. Поміст має більшу вантажопідйомність і мобільність. Більшість моделей мають колеса, що допомагає пересувати його вже в зібраному вигляді.
У розібраному вигляді помости настільки компактні, як і сходи, проте останні легші. Поміст не вимагає додаткової опори, в той час, як приставні сходи потрібно спирати на вертикальну поверхню. Поміст має широкий робочий майданчик, який дозволяє розміщувати не тільки працівника, а й матеріали. Вантажопідйомність помосту дозволяє працювати на обладнання двом людям одночасно, чого не можна робити на сходах.
З усього вищесказаного випливає, що сходи підійдуть для більш легких робіт, що не потребують важких матеріалів та інструменту. Підмостки підійдуть для більш серйозних будівельних та ремонтних робіт.