Чим відрізняються будівельні риштування від підмосток та риштовки?
Коли людина стикається з ремонтом або будівництвом, перед нею ставиться завдання вибрати, яке обладнання підійде для виконання робіт найбільше. Найпоширеніше обладнання для ремонтно-будівельних робіт - це будівельні риштування, вежі туру та підмостки. Але щоб зрозуміти, що ж підійде саме вам, варто з'ясувати, чим схожі і чим відрізняються між собою ці конструкції.
Що таке риштовка будівельна?
За допомогою риштовок виконують різні будівельні та ремонтні роботи на висоті. Їх використовують також для монтажу освітлювальних приладів та банерів, ремонту
кондиціонерів. встановлення вікон, реставрації будівель.
Вишка тура є баштовою конструкцією, яка збирається з окремих елементів. Свою популярність ришковки набули завдяки мобільності, внаслідок наявності коліс.
Тури будівельні можуть витримувати навантаження до 200 кг/м. кв. Різноманітність ширини настилу дозволяє вибрати модель як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт. Вишки тури нарощуються до висоти 20.7 м. Висоту можна регулювати, просто зменшуючи або додаючи поверхи нарощування.
Чим відрізняються риштовки від будівельних лісів?
За своїм призначенням вишки тура та будівельні риштування дуже схожі. Основна їх відмінність полягає в наявності у вишок туру коліщаток для переміщення, тоді як будівельні риштування виключно стаціонарна конструкція.
За допомогою будівельних риштувань проводять масштабні ремонтні та будівельні роботи на висоті до 100 м. Риштування дозволяють одночасно охоплювати велику площу фасаду будівлі, на відміну від вишок тура.
Також слід виділити такі відмінності вишки тури та будівельних риштувань:
- на будівельних лісах одночасно може розміщуватися та працювати ціла бригада будівельників;
- риштування дозволяють одночасно з працівниками розміщувати велику кількість додаткового інструменту чи будівельного матеріалу;
- риштовання важко і дуже неефективно використовувати під час роботи всередині приміщення, при дрібномасштабних та побутових роботах;
- будівельні риштування вимагають обов'язкового кріплення до стіни. Тоді як вежі туру є вільною конструкцією, яку слід кріпити до стіни тільки при нарощуванні на велику висоту;
Для монтажу будівельних риштувань потрібно кілька працівників і більше часу, залежно від масштабів конструкції. З установкою риштовки може впоратися й одна людина.
Що таке підмостки та для чого вони потрібні?
Будівельний поміст досить поширений тип обладнання, особливо у побуті. Його часто використовують для дрібних ремонтно-будівельних робіт усередині та зовні приміщення.
Конструкція помосту має дві опори у вигляді сходових стійок, між якими розташовується дерев'яний настил. На вигляд поміст нагадує щось середнє між лісами будівельними та вишкою туру. Так само як і тури будівельні підмостки оснащуються коліщатками для пересування.
Помости часто називають малярськими, шляхом того, що це обладнання дуже сподобалося фахівцям, які займаються оздоблювальними та малярськими роботами.
Підмостки дуже практичні та популярні саме в домашньому ремонті або будівництві. Для зовнішніх робіт їх висоти вистачає, щоб без особливих зусиль проводити утеплення, фарбування, обробку фасаду, монтаж вікон та кондиціонерів. А компактні габарити дають змогу ефективно працювати усередині приміщення. Стійкості настилу достатньо, щоб одночасно витримувати працівника та невелику кількість додаткового інструменту чи будматеріалів.
Основні відмінності риштовки та будівельного помосту
Насамперед на що слід звернути увагу, порівнюючи риштовку та помост - це габарити. Вишки найчастіше використовують у капітальному ремонті та будівництві висотних об'єктів, тому що їх висоти для цього буде достатньо. Розміри помосту також дозволяють вільно займатися як ремонтом, так і будівництвом, але на набагато меншій висоті та з набагато меншим масштабом роботи.
Що ще слід зазначити, порівнюючи ці види обладнання, то це, звичайно ж, вартість. Підмостки доступніші за ціною, ніж вишки туру. Тому приватники для роботи вдома вибирають саме їх.
До відмінностей вишок і риштовання також можна віднести розміри робочого майданчика і навантаження, що витримується. У вишок туру набагато більша різноманітність розмірів настилу, ніж у риштовання, відповідно і варіантів застосування також більше. Тури будівельні витримують до 200 кг/м.кв., тоді як у риштовання цей показник становить до 150 кг/м.кв.
Як вибрати риштування будівельні?
Вибираючи будівельні риштування важливо заздалегідь визначитися з основними необхідними характеристиками та орієнтуватися на них при подальших діях.
На які критерії слід звертати увагу насамперед:
- висота споруди;
- орієнтоване навантаження на підлогу;
- особливості фасаду будівлі;
- тип робіт, що проводяться.
Вибираючи будівельні риштування зверніть увагу, що вони діляться на рамні, клино-хомутові та ригельні.
Рамні будівельні риштування найпростіший і найпопулярніший тип риштувань. Рамні ліси використовують виключно на рівних фасадах. З їх допомогою виконують оздоблювальні та інші фасадні роботи на висоті до 60 м. Настил рамних риштувань витримує до 200 кг/м.кв.
Виходячи з назви, стає зрозуміло, що в основі цього лісу лежать вертикальні рами, які з'єднуються один з одним за принципом "труба в трубу". Саме завдяки такому методу з'єднання монтаж рамних лісів здійснюється досить швидко.
Клино-хомутові риштування - незамінний помічник при ремонті або оздобленні фасадів зі складною конфігурацією, а саме з балконами, арками, навісами, об'ємними фігурами. Також клино-хомутові ліси використовують при встановленні торгових павільйонів, роботах з водонапірними вежами та куполами. Монтаж клино-хомутових лісів дещо складніший, ніж рамних. Елементи в них з'єднуються за допомогою поворотних та неповоротних хомутів та клинів. Такий метод дозволяє змінювати конфігурацію риштувань виходячи зі складності фасаду. Ви можете змінити висоту ярусу, крок стійки або кут установки.
Ригельні риштування найпотужніші у плані витримуваного навантаження. Настил витримує до 600 кг/м2. Саме тому ригельні ліси називають "лісами муляра" і використовують при зведенні стін з цегли та каменю. Цей факт можна віднести як до переваги ригельних риштувань, так і до нестачі. Оскільки в іншому їхній функціонал досить обмежений. Ліси ригельного типу досить громіздкі, мають більшу вагу і складніше в установці, ніж рамні або клино-хомутові ліси.
На що звернути увагу при виборі риштовки?
Щоб правильно вибрати риштовку, слід звертати увагу не лише на характеристики запропонованих моделей, а й на специфіку майбутніх робіт.
Якщо враховувати ці моменти, то вибираючи вишку туру орієнтуйтеся на такі моменти:
- висота конструкції. Вишки туру представлені найрізноманітнішої висоти від 2.6 до 20.7 м. Вибирати слід виходячи з висоти будівлі, з якою ви працюватимете;
- розмір робочого майданчика. Найпоширеніші габарити настилів вишок туру – це 1.6 х 0.8 м, 1.7 х 0.8 м, 1.2 х 2.0 м та 2.0 х 2.0 м. Для роботи у вузьких отворах вибирайте вежі туру з компактним настилом. Якщо в роботі ви плануєте розміщувати на настилі додатковий інструмент, зупините свій вибір на моделях з великим розміром настилу;
- витримуване навантаження. Це дуже важливий параметр, який не слід забувати. Адже від правильного розрахунку навантаження на підлогу залежатиме безпека працівників.
Стандартна вантажопідйомність вишок туру становить 200 кг/м.кв. Найчастіше цього достатньо, щоб розмістити всі необхідні інструменти та матеріали.
Схожість будівельних лісів, вишок тура та помостів
Ми розібрали з вами основні типи висотного будівельного обладнання та їх відмінності. Однак, хочеться підкреслити, що все ж таки між ними, більше подібностей, ніж відмінностей.
Кожне з цього обладнання дозволяє швидко, ефективно та безпечно проводити ремонтно-будівельні роботи будівель будь-якої висоти та складності.
Будівельні ліси, вежі та риштовання є каркасними конструкціями, які збираються з окремих елементів. Часто ці елементи взаємозамінні. Метод складання, сфера використання, практичність та затребуваність - це також те, що поєднує між собою кожен із типів будівельного обладнання.