Без пилу: Ефективні методи прокладання проводки у квартирі
Як без пилу у квартирі розвести проводку?
Потреба створити заглиблення в стінах (штроби) виникає під час прокладання, заміни електропроводки у квартирі або її перенесення на нове місце. Канали мають бути досить глибокими і широкими, що передбачає використання спеціальних інструментів для штроблення. Цей процес спричинить утворення великої кількості пилу, який не тільки ускладнить роботу, а й додасть трудовитрат на прибирання. Наш найпізнавальніший будівельний портал в Україні вирішив допомогти своїм читачам і знайти рішення, як обійтися без пилу під час штроблення стін. Щоб дізнатися про кілька способів, читайте статтю нижче.
Зміст статті
- Яким інструментом користуватися під час прокладання проводки
- Ефективні способи прокладання проводки без пилу
- Як правильно руйнувати бетонні та цегляні перегородки
Яким інструментом користуватися під час прокладання проводки
Зовсім без сміття і пилу не обійтися, але знизити кількість дрібнодисперсних частинок у повітрі, які не дають нормально дихати, можна, якщо замість болгарки використовувати перфоратор. Дійте в такій послідовності:
- Почніть із планування шляху пролягання електричного кабелю. Усі лінії повинні йти під прямим кутом, строго рівно;
- Зробіть отвори за наміченими лініями з кроком до 2 см і з'єднайте їх, після того, як увімкнете на перфораторі режим молотка. Під час роботи утримуйте інструмент під кутом 90 градусів;
- Щоб допомагати собі, можна використовувати ручний інструмент: зубило і молоток.
Якщо виберете цей спосіб штроблення, варто бути готовим до високого рівня шуму, до трудомісткості завдання, на яке доведеться витратити багато часу, і низької якості кромок штроб.
Ефективні способи прокладання проводки без пилу
Найефективніший метод зменшити утворення відходів штроблення - використовувати штроборіз. Візуально він нагадує болгарку, але замість ріжучого круга в штроборіз встановлюються два алмазних диски. Вони розташовані на достатній відстані, щоб прорізати штробу необхідної ширини з ідеально рівними краями. Такий канал легко оштукатурюється і закривається оздоблювальними матеріалами.
Ріжучі диски захищені спеціальним кожухом, поруч із ними можна встановити пилосос для всмоктування пилу. Такий помічник незамінний у тому разі, якщо стіни приміщення зведені з червоної цегли. Її пил настільки в'їдливий, що простіше й дешевше придбати промисловий пилосос, ніж потім прибирати забруднення.
Є й інші техніки для уникнення пилу під час укладання електропроводки, які виключають штроблення стін. Про них читайте нижче.
Прокладання електропроводки в кабель-каналах
Технологія прокладання проводів електроживлення в кабель-каналах підходить навіть для силових кабелів, тому вона безпечна і підійде для квартири з високим енергоспоживанням. Спеціальний декоративний короб для проводів можна встановлювати в приміщення з підвищеною вологістю і температур. Але під час прокладання важливо дотримуватися двох правил: кабель-канал заповнюється електропроводкою на 40% не більше, усі кабельні з'єднання виконуються в розпаєчних коробках.
Чому доцільніше монтувати проводку в кабель-канали:
- виріб міцний, простий у монтажі та безпечний в експлуатації;
- якщо встановити кабель-канал під стелею, він не привертатиме увагу і може послужити елементом декору;
- щоб купити ізоляцію, не потрібно витрачати великі гроші;
- за необхідності демонтаж займе лічені хвилини. Потрібно відкрити захисну кришку і відкрутити саморізи кріплення.
Також до безметалевих методів прокладання проводки можна зарахувати методику укладання проводів у гнучкий шланг із ПВХ. Гофротруба - максимально надійна ізоляція, яка захищає електропроводку від впливу вологи і механічних пошкоджень. Пристрій нешкідливий і не горить, оскільки має властивості самозатухання.
Як правильно руйнувати бетонні та цегляні перегородки
Якщо потрібно зовсім позбутися стінової перегородки, дотримуйтесь таких рекомендацій:
- Знайдіть місце, де проходять електропроводи. Надійний помічник у пошуку - детектор прихованої проводки. Щойно прилад виявить мережу електроживлення, зазвучить звуковий сигнал і заблимає індикатор. Якщо хочете зберегти дроти цілими, акуратно вибийте їх зі стіни і тільки потім починайте демонтаж перегородки. Перед початком робіт, з міркувань безпеки, знеструмте квартиру.
- Під час демонтажу цегляної кладки оцініть її якість. Якщо кладка слабка, стіну можна зруйнувати ударами лома або кувалди. Міцну стіну доведеться розбивати перфоратором або відбійним молотком. Починайте з верхніх рядів цегли, якщо є дверні прорізи, варто спочатку прибрати кладку у верхній її частині.
- Під час демонтажу бетонної конструкції рекомендовано застосування відбійного молотка. Якщо його немає, то візьміть болгарку з диском по бетону. Розпилюйте стіну на сектори по 40 см у довжину. Щоб зменшити утворення пилу, рясно намочіть перегородку водою.
Сьогодні багато компаній практикують оренду інструментів для будівництва, зокрема промислові пилососи. Вони максимально ефективні, коли потрібно всмоктувати дрібнодисперсне сміття під час роботи і після неї.