Баддя для бетону: конструкція, види, класифікація бункера для бетону
Бадя будівельна - форма для транспортування розчинів циліндричної або конічної форм, рідше прямокутної. Вони часто використовуються на майданчиках будівельних об'єктів, тому що будь-яке будівництво вимагає готової суміші. Встановлені норми припускають, що цебра для розчину дозволяє зберігати його протягом певного часу і подавати його на висоту, безпосередньо до місця заливання. На будмайданчику її застосовують разом. з підйомною спецтехнікою, що полегшує заливальний процес. Сьогодні, ми розглянемо, докладніше, як влаштована цебра під бетон, її види та критерії вибору.
Зміст статті
- Що таке цебра для бетону?
- Класифікація бункера для бетону:
- за ємністю;
- за можливості повороту;
- у напрямку видачі.
- Конструкція бадді для розчину.
- Види будівельної бадді:
- бункер для бетону "Рюмка";
- поворотний бункер "Башмак".
- Критерії вибору бетонної бадді.
Що таке цебра для бетону?
Баддя для подачі бетону - це металева конструкція, що звужується на дно. Їх використовують для тимчасового розміщення готових сумішей та подальшої доставки їх до місця заливання. Виробляються в різних конфігураціях, об'ємом від 0,5 до 2 метрів кубічних. Вони дозволяють переміщати розчин, навіть на верхні поверхи, що дуже допомагає у випадках, коли використання бетонної машини неможливо. Крім бетону, в цебрах можна переміщати будь-які рідкі та сипучі речовини, які не схильні до швидкого застигання.
Місткість для бетону виробляється у вигляді циліндра звуженого до низу або усіченого конуса. Складається з корпусу та відсіку для вивантаження. Виготовляється методом зварювання з листової сталі. Сам корпус порожнистий, з отвором для завантаження сипких та рідких складів. Механізм для вивантаження є ворону з заслінкою і важелем, який приводить її в дію. Бічні частини ємності оснащуються пристроями для переміщення обладнання за допомогою спецтехніки.
Класифікація бункера для бетону
Баддя для заливки бетону класифікується за кількома параметрами. До них належать:
- ємність;
- рухливість;
- напрямок видачі.
Обсяг цебра для бетону від 0,5 до 2 кубічних метрів. Місткість пристрою вибирається залежно від розміру об'єкта. Бадя для бетону 1м3 і вище повинна бути оснащена заслінкою для регуляції інтенсивності та рівномірності видачі. Рухливість означає здатність корпусу повертатись. існують моделі з поворотним корпусом та з фіксованим. З рухомості корпусу випливає наступний параметр класифікації – це напрямок видачі бетону. Воно може бути вертикальним чи горизонтальним. Видача здійснюється за жолобом або гумовим рукавом.
Конструкція бадді для розчину
Незалежно від конфігурації, бункер для подачі бетону має однаковий пристрій. Його конструкція досить проста і складається з:
- резервуар для зберігання;
- лотка;
- заслінки-шибера;
- механічного затвора;
- управляючого важеля;
- петля для транспортування.
Неповоротні моделі також оснащені зварною опорною рамою, а поворотні фіксаторами, для запобігання випадковому повороту корпусу. Транспортування бадді відбувається за допомогою баштового та мостового крана. Всі резервуари для завантаження бетону мають спеціальні отвори, щоб полегшити процес. Завантаження може виконуватися вручну або автоматично. Лоток служить для спрямування струменя розчину та запобігання його розплескування.
Заслінка утримує розчин усередині резервуара, дозволяє регулювати інтенсивність та рівномірність потоку. Затвор запобігає випадковому спрацюванню механізму й утримує шибер у закритому положенні. Керуючий важіль приводить у дію механізм видачі, що дозволяє розпочати та припинити його. Петлі служать для того, щоб кран міг захопити баддю та безпечно перемістити її на висоту.
Види будівельної бадді
Бункер для бетону виготовляється у двох конфігураціях. Це поворотний і неповоротний. Поворотний пристрій ще називають похилим, внаслідок його здатності змінювати положення. Серед будівельників популярне найменування туфелька, лапоть чи черевик, внаслідок форми цебра, що нагадує взуття. Вона завантажується горизонтально, але транспортується у вертикальному положенні. Заслінка при завантаженні повинна бути закрита. Наповнення цього виду бадді можна робити як вручну, так і за допомогою насосів, бетонозмішувачів, самоскидів. Цей пристрій зручно за необхідності розподілу бетону невеликими порціями по всьому будівельному об'єкту. Ці бадді виробляються об'ємом до 2 кубометрів. Може приймати готові вапняні, цементні, штукатурні, розчини для кладки.
Воронка для бетону поворотна, полегшить процес зберігання та транспортування бетону, якщо її правильно використовувати та дотримуватися необхідних вимог щодо безпеки. Перед завантаженням на рівній площадці необхідно встановити бункер в горизонтальне положення і перевірити на працездатність всі його механізми. Після цього завантажити в ємність бетон, перемістити її до місця вивантаження та після спорожнення, очистити внутрішню частину залишків складу. Для транспортування та підйому потрібно використовувати всі 4 вуха. Завантажувати резервуар у горизонтальному положенні. Не дозволяється встановлювати баддю на тимчасові перекриття та застосовувати для переміщення невідповідні стропи.
Неповоротний вертикальний бункер - циліндричний пристрій звужений до низу, який встановлений у зварену опорну раму. Будівельники називають їх чарка, дзвіночок, груша. Баддя для бетону дзвіночок затребуваний на об'єктах великої висоти. Вона обладнана рівною кромкою у верхній частині конусоподібним звуженням у нижній. Заповнюється у вертикальному положенні та вивантажується також. Груша для бетону, часто обладнана жолобом, для спрямування потоку, що дозволяє після відкриття шибера, заливати склад саме в те місце, де він необхідний.
Найбільше підходить для роботи з монолітними, однотипними конструкціями, які вимагають заливання бетону в одну точку. Найбільш популярними обсягами цього виду є 0,5, 0,75, 1 кубічний метр, але існують моделі на 1,25, 1,5 і бункер для бетону 2 м3. Чарка підходить для переміщення та зберігання інших складів, що довго застигають. Для її транспортування необхідно використовувати відповідні ГОСТу стропи, із застосуванням усіх 4 вушок. Перед завантаженням, цебра, розташовується вертикально, у стійке, зафіксоване положення. До роботи з цебрами допускаються проінструктовані та навчені особи, не молодші 18 років.
Критерії вибору бетонної бадді
Бункер для бетону - затребуване обладнання для промислових та побутових будівельних об'єктів. Вони зустрічаються на кожному об'єкті, де споруджуються будинки вище ніж у два - три поверхи. Для одноразового використання цебра, найчастіше беруть в оренду, проте забудовники, які на регулярній основі будують будівлі, вибір цебра - актуальне питання. У продажу зустрічається великий вибір різних пристроїв і який набір параметрів найбільш важливий при виборі не завжди зрозуміло. При покупці бункерів важливими критеріями є:
- вага;
- вантажопідйомність;
- товщина стінок;
- якість лакофарбових складів;
- комплектація;
- можливість додаткового підключення віброустановки;
- обсяг.
Вага цебра з бетоном залежить від кількох факторів. Це, перш за все, її обсяг, адже чим більше бетону міститься в nbsp; резервуар, тим більше вона важитиме. Другий фактор - вага самої бадді та він залежатиме від товщини листа металу, з якого виготовлені стінки ємності. Сильно полегшені бункери, менш міцні. При застиганні в них бетону є ризик, що стінка погнеться і лусне. Залежно від обсягу, вага порожньої міцної бадді може бути від 120 до 300 кг.
Вантажопідйомність пристрою повинна дорівнювати можливостям тієї спецтехніки для підйому, яка використовуватиметься для її переміщення. Чим місткіше обладнання, тим швидше можна транспортувати необхідну кількість бетону до будівельного об'єкту.
Мінімальною товщиною стінки листової сталі для виробництва бункерів є 2,5 мм. Для зварених моделей цей показник не повинен бути менш як 4 мм. Чим вище товщина стінки ємності, тим міцніша сама конструкція і довше термін використання. Тонкостінне обладнання здатне деформуватися під вплив застигаючого всередині розчину. Якість лакофарбових складів, якими покриваються металеві стінки, гарантують герметичність покриттів, продовжує термін служби конструкції, робить її стійкою до корозії, перепадів температур та механічних пошкоджень.
У комплектацію до бункеру належить жолоб або шланг різної довжини, які необхідні для регулювання подачі бетону. Дуже зручно, якщо механізм регулювання подачі вже вбудований в конструкцію бункера. Наявність цих, вбудованих або додаткових механізмів обов'язково. У комплектацію до обладнання може бути доданий універсальний механізм для спрямування у вигляді хомута, лотка, жолоба.
Очищення внутрішньої частини резервуара від застиглих складів - тривалий та трудомісткий процес. Якщо не робити цього якісно і регулярно, то зменшуватиметься внутрішній обсяг бадді і є ризик деформації та пошкодження стінок. Наявність залишків застиглої суміші також збільшують початкову вагу обладнання. Вирішенням цієї проблеми може стати підключення додаткового вібраційного обладнання до цебра. Воно створює коливання всередині ємності, тим самим не дозволяючи складу швидко застигати, при цьому збираючи його з усіх стінок і направляючи до заслінки. Внаслідок цього стінки не містять залишків бетону, який може застигнути та важко видалятися.
При використанні вібро обладнання, для очищення бадді, достатньо буде просто обполоснути її водою. Особливо актуальним є використання цих пристроїв при роботі з конструкціями великих обсягів. Місткість резервуарів може бути від 0,5 nbsp; до 2 кубометрів. При виборі обсягу потрібно враховувати масштаби об'єкта. Для будівництва невеликих приватних будинків достатньо конструкцій на 0,5-1 куб. Для професійного будівництва підходять моделі ємністю 2 куби.