Що значить підмостки?
Що значить підмостки?
Мобільні конструкції для роботи на висоті понад 2 метри - риштування, досить популярні в побутовому і професійному застосуванні. Це зумовлено невеликою вагою обладнання та компактними габаритами, а також стійкістю під час встановлення на будь-якій поверхні. Завдяки таким характеристикам сходові пристрої використовують усередині приміщень, на сходових маршах і на вулицях. Великий попит на подібні конструкції спонукав наш будівельний портал в Україні відповісти на запитання: «Що мається на увазі під терміном підмостки». На додаток до цього розповімо про основні види обладнання та їхні особливості.
Зміст статті
- Що означає і являє собою термін «Підмостки»
- Види помостів
- Яке значення підмостки в будівництві, їхні особливості та переваги
Що означає і являє собою термін «Підмостки»
Риштування - це конструкція, яка збирається з декількох деталей. Вона має П-подібну форму, характеризується підвищеною стійкістю і витримує до 200 кг навантаження. Порівняно з будівельними риштуваннями помости набагато компактніші, не фіксуються до стіни або фасаду будівлі, можуть оснащуватися колісною парою.
Інструмент складається з таких деталей:
- Дві опорні рами з перекладинами, які виконують роль сходів для підйому на висоту. Вони з'єднують вертикальні стійки і дають додаткову жорсткість помосту.
- Горизонтальні перемички. Фіксують рами опор. Встановлюються по дві зверху і знизу. Кріпляться на болти або спеціальні зачепи.
- Діагональні перемички. Служать для того, щоб забезпечити помосту відсутність люфту.
- Настил (робоча платформа). Каркас виготовляється з металевого профілю, на який укладається фанерний лист з ламінованим покриттям, дошка або лист сталі з протиковзким рифленням.
- Поперечини основи або колеса. Деякі моделі забезпечуються висувною опорною ніжкою, щоб встановлювати підмостки на нерівну ділянку або на сходовий проліт. На опори одягаються протиковзкі заглушки з прогумованого матеріалу. Якщо стоїть колісна пара, то вона отримує гальмівні фіксатори.
Розглядаючи елементи конструкції, стає зрозумілим який сенс виразу «Підмостки». Наявність настилу відрізняє цей вид обладнання від сходів-трансформерів, дає змогу стояти на одному пристрої двом робітникам одночасно і розмістити під рукою будматеріали.
Види помостів
Здебільшого підмостки поділяються за матеріалом виготовлення. Вони бувають двох типів:
- Сталеві. Для виготовлення риштувань застосовується високоякісна сталь, яка покривається спеціальною полімерною фарбою. Вона запобігає початку корозійних процесів у металі та спрощує догляд за обладнанням. Для фарбування вибирають яскраві кольори, такі як синій, жовтий, червоний. Це створює сприятливий зовнішній ефект.
- Алюмінієві. Використовується сплав алюмінію, який вирізняється твердістю, легкою вагою і стійкістю до різних механічних пошкоджень. Метал не боїться несприятливих умов експлуатації, легко чиститься від забруднень і просто транспортується будь-яким автомобілем, бо важить не більше 37 кг.
За конструктивом підмостки відрізняються рамною конструкцією і шарнірно-панельною. Друга модель обладнана шарнірними з'єднаннями. Вони з'єднують вертикальні стійки і настил.
Яке значення підмостки в будівництві, їхні особливості та переваги
Ще кілька десятків років тому для виконання ремонтних і будівельних робіт на висоті використовували дерев'яні козли. Сьогодні їхнє місце зайняли зручні, збірно-розбірні помости, які характеризуються такими особливостями:
- Робоча висота обладнання від 1,7 м до 6 м.
- Розміри помостів можуть бути 130 на 46 см, 116 на 60 см, 162 на 46 см, 92 на 50 см.
- За необхідності колісну пару можна демонтувати або купити окремо і встановити на поміст.
- Невеликі габарити дають змогу використовувати підмостки в обмеженому просторі, переносити з місця на місце без додаткової допомоги.
- Для складання конструкції не потрібні особливі навички та допоміжні інструменти.
Завдяки доступній вартості, придбати риштування зможуть будівельні компанії, підприємства і приватні особи на час ремонту, фірми і різні установи, де роботи на висоті - основний рід діяльності.